Basında Ben

Sosyal Medya

Hafta sonu açtığım aile dizimlerinde akış bizi çokça anne ile güvenli bağlanma konularına götürdü. Daha önce paylaştığım anneanne, anne ve torun arasındaki bağın yaşamımıza etkileri ile ilgili içeriği hep beraber tekrar hatırlayalım istedim.

Bir yerde okumuştum. Yaşamımız anneannemizin yumurtalıklarında başlıyormuş.
👼🏻 Kız bebeklerde yumurta hücrelerinin üretim süreci anne karnında tamamlanıyor ve tabii anne doğduktan sonra o yumurta hücrelerinden oluşacak olmamız da bu bilgiyi doğruluyor.

İşte nesiller arası aktarım dediğimiz şey de burada başlıyor. Anneannem yaşamı boyunca hangi duygu ve düşüncelere sahipse, hamileliğinde yaşadığı her şey tüm hücrelerinde var ve bunu kalıtımsal olarak anneme hediye ediyor. Annem de kendi yaşadıklarını da üstüne ekleyerek paketi bana veriyor.
Anadolu’da söylenen “Annenin kaderi kızının çeyiz sandığıymış.” savı da sanırım buralardan geliyor. Ki hayat deneyimlerim de hep bu yönde oldu.

Bir Aile Dizimi yaptırmıştım. Konumuz hayır diyememek ve sağlıklı sınırlar çizememekti. Bunun nereden geldiğini bilinçli zihnimle bilsem de bu davranış kalıbını zihinsel boyutta yapacağım bir çalışmayla dönüştürmem mümkün olmadı; çünkü hücresel hafızama kazınmış bu kodu yine hücrelerime dokunarak dönüştürebilirdim.

Dizim yaptırdığım anı hatırlıyorum da annemin ve tüm kadın atalarımın hayır diyememe, sağlıklı sınırlar çizememe, erkeklerle olan ilişkilerinde varlıklarını ortaya koyamama dinamikleri şimşek gibi tüm bedenimde dolaştı. O günden sonra hayatımda pek çok şey değişti.

✋🏻 Hayır demek utanç olmaktan öte ata kadınlarıma “Sizden daha iyi bir şey yapıp neslimizin devamındaki diğer kadınlar için ve öncelikle kendim için, bu döngüyü sevgiyle bırakıyorum.” dediğimi hatırlıyorum. Bu cümlelerden sonra içimdeki huzuru hissetmek paha biçilmezdi.

🙏🏻 Ve inanıyorum ki bir kadın dönüşürse dünya dönüşüyor. Soyumuzdaki kadınların kaderinin biz ve bizden sonraki nesillere çeyiz sandığı olmaması dileğimle!

#gülçukur #ailedizimiizmir #ailedizimialsancak
...

Ara sıra eski defterleri karıştırmak hoşuma gider, dünde öyle bir gündü. Ustam Svagito’nun eğitimlerinde aldığım aşağıdaki nota denk geldim.

Okuyunca İlk duyduğumdaki hissime gittim, geçmişte olanlar gözümün önünden geçti. Belki sizde de bir şeylere dokunur diye paylaşmak istedim.

Biz ana babamızız. Onlara evet dediğimizde kendimize de evet demiş oluruz. Bu boyun eğmekten gelen bir “evet” değil,kabul etmekten gelen bir “evet” tir; mevcut duruma “evet” demektir.

Böylece kendimizde sahip çıkmadığımız parçalara da “evet” demiş oluruz. Annemin,babamın sevmediğim yönleri büyük olasılıkla kendimde de sevmediğim yönlerdir. Ana babama tüm yüreğimi açıp onları içime aldığımda kendimi de tüm yüreğimle kabul ediyorum demektir. @Svagito Leibemaster “ ❤️🙏

Güzel bir gün olsun,

Sevgilerimle,
Gül

#gülçukur #ailedizimi #annemleilişkimhayatlailişkim
...

Aile Dizimi ve Atalarımızla Bağlarımız

Yolunda gitmeyen ilişkileriniz, bolluk bereketle ilgili inançlarınız,kronik hastalıklarınız, bir türlü veremediğiniz kilolarınız ve huzursuz hissetme halleriniz belki soyağacınızda adını dahi bilmediğiniz bir atanızdan size miras kalmış olabilir.

Soyağacımızdan bu dünyaya getirdiklerimizin gizemini, hayatımıza etkilerini keşfetmek ve iyileştirmek üzere bir yolculuğa çıkmak isterseniz; Aile Dizimi yaptırmak ya da bu dizimlere temsilci olarak katılmak İçin 0533 1678747 numaralı whatsapp hattından ya da Instagram DM üzerinden randevu alabilirsiniz.

Sevgiler,

#gülçukur #ailedizimi #ailedizimiizmir
...

Soyağacımızdan getirdiklerimizin gizemini Aile dizimi nedir? Aile dizimi açmak nedir? Temsilcilik nedir? Ve daha fazlasını konuşacağımız sevgili @duygudemir.astrolojigurusu ile yapacağımız canlı yayına davetlisiniz. 4 Ağustos saat 22:00 yi takvimlerinizi kaydedin.❤️

#gülçukur #ailedizimi #instagramcanlıyayın
...

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Etkinliklerden fotoğraflar

2020 Atölyeler

Ocak 2020

Aralık 2019

Kasım 2019

Ekim 2019

Eylül 2019

Ağustos 2019

Temmuz 2019

Haziran 2019

Mayıs 2019

Nisan 2019

Mart 2019

Videolar

İlişki durumu: Evli, Mutlu, Çocuklu

Koşulsuz Sevgi

Röportajlar