Sık Sorulan Sorular

Aklına takılan soruların yanıtlarını aşağıda bulamadıysan benimle iletişime geçebilirsin.

1. İlişki koçu kime denir? Terapist ile farkı nedir?

Koç kişinin gitmek istediği yolda ona yol gösterici bir rehberdir. Farklı yolları analiz eder, sonuçlarını detaylandırır ve kişinin en doğru yöne sapması için onu cesaretlendirir. Terapist ise bu yolculukta karşısına çıkan soru ve sorunların varlığı ve neden orada olduğunu inceler. Yaşam koçları/ilişki koçları nedenlerle değil, nasıllarla ilgilenir; terapist ise sorunun nedenine iner. Eğer sorunu tanımlayabiliyor ve bir yol arıyorsanız koçlara, sorunu tanımlayamıyorsanız bir terapistlere ulaşabilirsiniz. 

2. Hiç meditasyon ya da yoga yapmadım. Atölyeler bunu anlamama yetecek mi ve bana yardımcı olabilecek mi?

Çalışmalarımıza ve atölyelere katılım için öncesinde herhangi bir deneyime sahip olmanız gerekmez. Atölyeler sizin meditasyona başlamanız ve bu konuda gelişim göstermeniz için yeterli ve yol göstericidir. 

3. Bir erkek olarak dişilik ve kadın çalışmalarına katılabilir miyim?

Elbette. Karşı cins olarak atölye ve çalışmalara katılmanız bizi mutlu edecektir.

4. Tek bir seans ile kendimi daha iyi hissedebilecek miyim? Mutlu hissetmek için kaç seansa/görüşmeye ihtiyacım var?

Tek bir seans ile mutlu olmayı beklemek gibi bir beklenti içinde olmadan, kendinizi daha iyi ve farklı hissedip düşünmeye odaklamanız size daha iyi gelecektir. Çalışmaların ve atölyelerin içerikleri çok sübjektif ve «birey ile ilgili» olduğu için atölye ve çalışmaların faydalı olup olmadığını görmek herkes için farklı sayıda görüşme ile mümkün olabilir.

5. Bir sanatçıyım. Sanatla Terapi ile ilgili sizinle çalışabilir miyiz?

Sanatla Terapi için pek çok sanatçı ile görüşüp çalışma fırsatı yakalıyoruz. Böyle bir isteğiniz olduğunda benimle paylaşmanız çok mutlu eder. İletişim formu üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. 

6. İzmir dışında/Yurtdışında yaşıyorum. Sizinle atölyelere nasıl katılabilirim?

Özellikle pandemi sebebiyle pek çok çalışmamı Online olarak da uzaktan yapabilecek şekilde kurguladım. Katılmak istediğiniz atölyelerle ilgili benimle iletişime geçebilirsiniz

7. Şirketimdeki konumumdan mutsuzum. Bu konuda bana destek olabilecek misiniz?

Bir ön görüşme yaparak ihtiyaç duyduğunuz desteği belirleyerek size özel bir görüşme ayarlayabiliriz. Benimle iletişime geçebilirsiniz

8. Annem ile ilişkim atölyesine annem ile birlikte katılabilir miyim yoksa yalnız mı katılmam daha verimli olur?

Atölyelere birlikte katılıp katılmama kararı anneniz ile o andaki ilişkinize bağlı olarak sizin almanız gereken bir karardır. Birlikte katılmanızda atölye akışına baktığımızda bir sorun bulunmuyor, katılabilirsiniz.

9. Eşimle/partnerimle ilişkimiz çok sorunlu. İlişkimize devam etmeli miyiz yoksa ayrılmalı mıyız, bilmiyorum. Bu konuda sizden destek alabiliyor muyuz?

Yapacağımız bir ön görüşme ile birebir terapiye ya da çift terapisine ihtiyacınız olup olmadığının tespitine göre bir planlama yapmak mümkün. 

10. Kamp ve inzivalar kaç kişilik? Kendi ekibimizi oluşturarak kamp talep edebiliyor muyuz?

Kamp ve inzivalar, önceden belirlenen içeriklere göre yer ve tarih bilgisiyle birlikte duyurulur. Katılacak kişi sayısı o anki mevcut koşullara, kampın ve inzivanın özelliğine, kalınacak yere, katılım ücretine..vb göre değişebilmekte. Kendi ekibinizle bir kamp yapmak ya da inziva içinde olmayı isterseniz (kapalı grup etkinliği) benimle iletişime geçebilirsiniz