Meditasyon

Stresin panzehiri bulundu : Meditasyon!

Meditasyon Latince meditatio kelimesinden türetilmiş olup birçok dilde karşılığı “kişinin iç huzuru, sükûnet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad” olarak tanımlanıyor.  Bir çeşit zihin dinlendirme tekniği olan Meditasyon, derin bir şifa yöntemi olup, ilişkilerde, iş hayatında ya da özel hayatımızdaki stresimizi azaltmak, verimliliğimizi ve yaratıcılığımızı artırmak için kullanabileceğimiz en önemli ve en etkili araçlardan birisi. 

Pek çok yerde de vurgulandığı üzere Meditasyon kesinlikle bir inanç sistemi değildir.  Meditasyon, yararları dünyadaki pek çok saygın bilimsel kurumca da kanıtlanmış;  “ruh,beden ve zihin üçlüsünün” eş zamanlı olarak fayda gördüğü bir şifalandırma tekniğidir. 

Özellikle günümüz modern dünyasında kişinin kendi yolunu bulmasında, akıl ve ruh sağlığını korumasında, stresle baş etmek için arayışta olmasında oldukça etkili olan meditasyon tekniklerini birlikte uygulamak için benimle iletişime geçebilirsin.

Benimle İletişime Geçebilirsin