Senin en mutlu ilişkin kendinle olmalı: Sevgililer Günü’n kutlu olsun!

Senin en mutlu ilişkin kendinle olmalı: Sevgililer Günü’n kutlu olsun!

Senin en mutlu ilişkin kendinle olmalı: Sevgililer Günü’n kutlu olsun!

Her yıl Şubat ayında her yerde kalpler, sevgi sözcükleri, hediyeler, pazarlama cümleleri ve güller görmeye başlarız. Her nedense 15 Şubat günü bunların hepsi bir anda kesiliverir. Sanki sevmek sadece 1 güne sığarmış gibi!

Oysa sevgililer günü 365 gün sürmeli, sevgi her gün her dakika hissettirilmelidir. Hem de sadece sevgililere değil, sevdiğimiz herkese! Ailemize, arkadaşlarımıza, evcil hayvanlarımız hatta çiçeklerimize. Aslında her şeyden ve herkesten önce kendimize 😊

Sevmek, sevgili, aşk, sevmek fiili… Sanki bunlar sadece duygusal ve romantik ilişkilerde olur gibi bir yanılgımız var. İnsan her şeyden önce kendini sevebilmeli. Evet kendine aşık bir insan ikili ilişkilerde oldukça sorun yaşar, kendine duyulan aşk kötü bir egoya sebep olur. Ama insanın kendisine karşı dozunda hissettiği bir sevgi de o kişinin başka sevgiler yeşertmesine yardımcı olur. İnsan sevmeyi ilk kendinden ve Annesi ile babası tarafından nasıl sevildiğinden öğrenir. Bu yüzden aslında dünyada var olan tüm sevgi ağlarının ilk tohumu kişinin kendisinde başlar.

Bu yüzden sadece 1 gün değil, hergün kendimizi sevmeye devam ettiğimizde etrafımıza sevgi saçabiliriz. O zaman dünya sevgi dolu bir yere dönüşebilir.

Senin sevgililer günün kutlu olsun! 15 Şubat’ta da, 13 Şubat’ta da!